środa, 19 grudnia 2012

Handmade


W czasie Świąt nawet zwierzęta przemawiają ludzkim głosem, dlatego dzisiejszy post będzie miły, lekki i bez fanaberii (tylko nie pomylcie, że to makelifeeasier). 
Atmosferę Bożego Narodzenia można osiągnąć w różny sposób - jednym wystarcza "Kevin sam w domu", innym zakupowe szaleństwo w galeriach handlowych a jeszcze innym nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu w gronie rodzinnym. 
Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej wyrafinowanego, czegoś co przywoła prawdziwego ducha świąt rozdaj swój majątek biednym i poczuj tę moc bycia niczym św. Franciszek z Asyżu. OK żartowałam, proponuję ruszyć swój tyłek i zamiast kupowania wszystkiego na skalę masową zrobić coś samemu. Nie każdy zapała entuzjazmem do dziergania swetrów czy skarpet (i bardzo dobrze), ale przynajmniej w kwestii przekazywania życzeń można pokusić się o trochę inwencji twórczej. Zamiast sms-ów, mms-ów i maili może warto własnoręczne zrobić kartki świąteczne? W końcu taka kartka to unikat bo występuje tylko w jednym egzemplarzu, a adresat (teoretycznie) powinien poczuć się doceniony otrzymując rzecz zrobioną specjalnie dla niego. Oczywiście cały efekt można skutecznie zniweczyć wpisując oklepane i znane wszystkim na pamięć życzenia z Internetu, ale to już inny temat. 
Wracając do sedna, kartkę świąteczną może zrobić nawet totalny laik przy użyciu podstawowych przyborów plastycznych. Jednak prawdziwe pole do popisu dają różne akcesoria do scrapbookingu, których wybór przyprawia o zawrót głowy. A ile przy tym frajdy! Słowo daję, bawiąc się przyklejaniem tych wszystkich choinek, aniołków i gwiazdek poczułam się jak dziecko, którego psychika nie została jeszcze skalana realizmem życia, co chyba oznacza, że cuda bożonarodzeniowe się zdarzają.
 Wesołych Świat :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz